top of page

praktické informace o nádorových onemocněních a všem, co k nim patří

Vyberte si téma, které vás zajímá a přečtěte si o něm jen to, co opravdu potřebujete vědět. Ověřeno odborníky, napsáno srozumitelně a prakticky. 

Group 287.png

TAHÁČKY

ROZCESTNÍK CO VĚDĚT

Fyzikální vyšetření

O CO JDE? Jedná se o základní, nejobyčejnější vyšetření, avšak velmi důležité. Skládá se ze 4P (pohled, pohmat, poklep, poslech.

Group 286.png

Histologie

Pacientovi se odebere kousek tkáně, který se následně upraví a zkoumá pod mikroskopem. Vyšetření je složitější a trvá i několik dní.

Group 288.png

Mamograf

Mamografický screening nebo "mamograf" je vyšetření, které dokáže odhalit již velmi malý nádor v prsu a používá se pro preventivní vyšetření. 

Group 284.png

Rozbor krve

Zjišťuje aktuální stav organismu – hladiny cukrů, tuků, enzymů a bílkovin, jež prozradí počínající problém či rozsah probíhajícího onemocnění.

Group 287.png

Cytologie

Cytologické vyšetření je podobné histologii, avšak za pomoci mikroskopu nezkoumáme celý vzorek tkáně, nýbrž jen rozptýlené jednotlivé buňky.

Group 285.png

Biopsie

Biopsie je odběr živé tkáně. Nebojte, odebírá se malý kousek, většinou právě z nádoru, abychom zjistili, jak nádor vznikl, a správně naplánovat léčbu. 

TAHÁČKY, KTERÉ POMÁHAJÍ

1
2
2_IMG_2139.jpg
rakovina_barvy (2).jpg
sifty_leciva_CZ (1).jpg
sifty_tobacco_risks_II_CZ (2).jpg

POŘIĎTE SI KNIHU

HLEDÁTE UCELENÉ INFORMACE?

#PŘÍBĚHY O RAKOVINĚ.png

Příběhy o rakovině, = kniha, která vás nejen leccos naučí, ale dozvíte se také, jak situaci, kterou možná zažíváte i Vy, prožíval někdo jiný.

Jsme v tom s vámi.

#PŘÍBĚHYO NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
sledujte nás pro více obsahu

  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube
  • LinkedIn
bottom of page