Iva H.: Už osmý rok se pokoušíme

Je mi skoro 42 let, mám třináctiletého syna.


O miminko se s partnerem pokoušíme už osmý rok. Absolvovali jsme různá vyšetření, podle nichž jsme oba zdraví. Navštívili jsme rozličné odborníky a další experty, kteří mají u neplodných párů údajně stoprocentní úspěšnost – tuto statistiku jsme očividně narušili.


Proběhlo rovnání kostrče, čínská medicína, akupunktura, bylinky. Vrcholem byla paní, která o sobě tvrdila, že je čarodějnice, a která mi sdělila, že nemůžu mít dítě, protože mě nemá ráda vlastní matka… Čtyřikrát jsme absolvovali cyklus umělého oplodnění.


Zažili jsme nepočítaně dní plných naděje, a taky spoustu dnů zoufalství. Mám ale za to, že nás to společně ještě sblížilo. Momentálně už na to „netlačíme”, už si zase užíváme sex bez “postranních” myšlenek. Navíc je tu syn, kterého občas oslovuju přezdívkou „Slunce.” A je tu rodina, kamarádky, pes, práce, je tu spoustu věcí, díky kterým mám dobrou náladu.


Nelituju se, ale samozřejmě nade mnou občas chmury zvítězí.


A taky – pořád někde ve skrytu duše doufám, že třeba jednou…?


- Iva H.

174 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Gábina B.: "Máte PCOS, přirozeně neotěhotníte"

Je zvláštní, jak si v 17 letech člověk myslí, že otěhotní po prvním nechráněném styku. To je největší strašák a tak si nechá pro jistotu předepsat antikoncepci. U mě byla navíc antikoncepce zázračným

Adéla F.: Jste mladá, nebrečte

Ze začátku to znělo tak jednoduše. Chceme miminko, tak budeme mít miminko. Gynekolog byl při pravidelných kontrolách doslova nadšený, že prý je vše v naprostém pořádku a že se nám brzy zadaří. To jsem

Luca Z.: Šestinedělí je strašný

"Šestinedělí začalo! Nemohla jsem chodit, sedět, ležet, no katastrofa. Navíc jsem dole měla drén, což bylo totálně nepříjemný."