top of page

PŘÍBĚHY,

o kterých se běžně nemluví.

Vytváříme zde prostor pro sdílení osobních příběhů lidí, kteří se potýkají se zdravotními problémy či komplikacemi, které jim život postavil do cesty. Společně odkrýváme jednotlivá témata, na která pohlížíme skrze příběhy reálných lidí. Ať už z pohledu pacienta, blízké osoby,  či odborné veřejnosti.

Nina Formánek Jaganjacová

Nina je zakladatelkou a hlavou týmu Sifty. Je absolventkou prestižní London School Economics and Political Science. Pochází ze Sarajeva (Bosna a Hercegovina) a vyrostla v Praze. Má zkušenosti ze zdravotního sektoru Evropské Komise v Lucembursku, HIV/AIDS kanceláře UNICEF v Kazachstánu či Newyorského sídla OSN. Je autorkou projektu #příběhyo a zároveň autorkou knihy Příběhy o rakovině. A v neposlední řadě je spoluzakladatelkou zdravotního manažera - aplikace HealthBase. 
 

Má ráda hudbu a street dance,  který závodně tancovala. Je vdaná a má 3 syny.

Nina Formánek Jaganjacová

zakladatelka Sifty-52

autorka knihy #Příběhy o rakovině

Mája je v současnosti studentkou všeobecného lékařství na Masarykově univerzitě v Brně.

Velice ji baví dozvídat se nové informace o fungování lidského těla a následně je předávat svému okolí. A právě proto pečlivě připravuje odborný obsah pro naše sociální sítě tak, abychom vám mohli předat odborné informace co nejpochopitelnější formou i pro laickou veřejnost. Mája je zároveň spoluautorkou knihy Příběhy o rakovině. Svůj volný čas tráví studiem, čtením a sportem - kruhovými tréninky, během a jógou. Zároveň se snaží bojovat proti dezinformacím o zdraví a lidském těle.

Marie Tormová
Barbora Hájková

Marie Tormová

Spoluautorka Příběhy o rakovině,

Social Media Content Creator

Baru je posledním členem týmu Sifty. Byla impulsem pro otevření tématu rakoviny v rámci projektu ,,Příběhy o,,. Je zároveň spoluautorkou knihy Příběhy o rakovině a vy si můžete v knize přečíst i její osobní příběh, jelikož v roce 2017 se sama s nádorovým onemocněním setkala. V rámci týmu má primárně na starosti komunikaci s pacienty a sbírání příběhů. Baru má dvě malé děti, ráda cestuje po boku svého muže a miluje přírodu. Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu ČZU a podílí se na dobročinných projektech, díky kterým pomáhá šířit osvětu v oblasti nádorových onemocnění.

Barbora Hájková

Spoluautorka knihy #Příběhy o rakovině

Příběhy o rakovině

NEZISKOVÁ ORGANIZACE

SIFTY, z.s.

Sifty je organizace zabývající se vzděláváním v oblasti zdraví a prevence. Zpracováváme výzkumem podložená data o zdraví, píšeme články a vytváříme srozumitelné infografiky. Přednášíme na středních školách a aktivně šíříme vzdělání skrz sociální sítě. #Příběhyo vznikly jako důležitý projekt, který z naší práce postupem času vyplynul. 

#PŘÍBĚHY O RAKOVINĚ​

První blok s tématem ,,Příběhy o rakovině'' nahlíží do problematiky nádorového onemocnění, se kterým se bohužel setká každý třetí občan ČR. Proto jsme si jisti, že se toto téma týká každého z nás. Ať už z pozice pacienta, či blízké osoby. 

Ohlasy na sociálních sítích, blízkého okolí a naše touha nás přiměly k napsání první knihy s názvem Příběhy o rakovině.  Kniha provází onkologické pacienty a jejich blízké v nelehké životní fázi a skrze návody či osobní příběhy ukazuje, jak se s tímto onemocněním lépe vypořádat.

IMG_9769.PNG

#PŘÍBĚHY O PLODNOSTI

Další téma, které otevíráme jsou ,,Příběhy o plodnosti" kde se společně podíváme na komplexní problematiku tématu plodnosti skrze vaše příběhy a v neposlední řadě se společně na sociálních sítích naučíme vše, co se tématu plodnosti týká (od toho, jak fungují naše pohlávní orgány, přes umělá oplození, až po antikoncepci). 

Děkujeme za Vaši důvěru.

Chci dostávat upozornění o nových příbězích.

JAK PODPOŘIT #PŘÍBĚHYO

#PŘÍBĚHY O RAKOVINĚ.png

Koupí knihy
#PŘÍBĚHY 
O RAKOVINĚ

Zasláním příspěvku v jakékoli výši.

bottom of page